• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/yarasalarcom
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905531227057
AÇIKLAMA
Batman halkına sonsuz teşekkürler.
Petrolspor yönetim Kurulu
BÜYÜK TARAFTARIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜR EDERİZ!
Yarasa Efeyi 3 parçaya Böldü
Petrolspor Nazilisporu adeta sahaya gömdü.
Üyelik Girişi
Online
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret58508499
Site Haritası
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.132619.2092
Euro20.787520.8708
Hava Durumu

YURTTAŞ'LAR TAKIMDAN AYRILDI

Tarık Yurttaş, kulübü devralamadıkları ve hayal ettiklerini projeleri hayata geçiremeyecekleri için Batmanlı çocuklardan, gençlerden ve halktan özür diledi.

Görevinden istifa eden kulüp başkanı Ekrem Konaç’ın Medicalpark Batman Petrolspor’u BATSO’ya devredeceğini belirtmesinin ardından, kulüple bağlarını tamamen koparan hissedarlardan Av. İrfan Yurttaş ve Teknik Direktör Tarık Yurttaş, yaşanan süreci düzenledikleri toplantıda basın mensuplarına anlattılar. Birçok konuya vurgu yapan Tarık Yurttaş, kulübü devralamadıkları ve hayal ettiklerini projeleri hayata geçiremeyecekleri için Batmanlı çocuklardan, gençlerden ve halktan özür diledi.

“KONAÇ BİZİ 1 AY BOYUNCA OYALADI”

Dün sabah saatlerinde basın mensuplarıyla bir araya gelen kulübün % 25 hisse sahibi Av. İrfan Yurttaş ve Teknik Direktör Tarık Yurttaş, kulübü neden alamadıklarını tek tek açıkladılar. Sezon öncesinde kulübün devredilmesi için Ekrem Konaç tarafından Batman’a çağrıldıklarını belirten İrfan Yurttaş; “Biz bir ay önce kulübün bize devredilmesi için görüşmelere başladık. Neticesinde iki hafta önce Ekrem bey açıklama yaparak anlaşmanın sağlandığını ve kulübü bize devredeceğini kamuoyuna açıklamıştı. Ancak biz bu işi bir türlü resmiyete dökemedik. Sürekli olarak anlam veremediğimiz oyalama süreçleri başladı. Anladığımız kadarıyla BATSO ile görüşmeler yapılmış ve sonrasında bugün gelinen noktada bulduk kendimizi.”

“BİZ KURUMLARI KARŞIMIZA ALAMAZDIK”

“Önceki gün sabah Ekrem bey bize ‘öncelik sizindir’ dedi doğrudur. Ancak bunu söylerken BATSO ile tüm anlaşmalar yapılmıştı zaten. Bize söylediği kadarıyla bu oluşumda Valilik desteğiyle BATSO öncülüğünde Türkiye Petrolleri ve İl Özel İdare de var. Bunlar Batman’ın önde gelen kurumları. Bunlarla her koşulda anlaşılmışken, hayır bize verecekseniz diyerek nasıl böyle bu kurumları karşımıza alalım. Kaldı ki halk bunu bilse, bize niye takımın önüne kapattınız bakın bu kurumlar devreye girmiş diyeceklerdi. Bizde bunun için yine Petrolspor’un önünü açmak adına geri çekildik.”

“EKREM BEY BİZİ NEDEN ÇAĞIRDI”

Bizim sorumuz madem böyle görüşmeler vardı Ekrem bey neden bizi çağırdı ‘buyurun takıma sahip çıkın’ dedi. Kendisi kamuoyuna ‘evet biz Yurttaş ailesiyle anlaştık’ dedi. Bizde bu açıklamanın ardından Tarık hocamız zaman kaybetmemek adına hemen takımın başına geçti. Ben İstanbul ve Batman’daki çevremden bir yönetim kurulu kurdum. Yardımcı hocalarımızı Batman’a getirdik, çalışmalarımıza başladık.”

“HİSSEM BENİM NAMUSUMDUR”

“Ama sonra böyle bir oluşum olacak dediler. Ben BATSO Başkanı Abdülkadir beyle görüştüm. Bana sadece ‘hissenizi bırakın gidin’ dedi. Hiçbir açıklama yapmadılar, bende hissem benim namusumdur dedim. 25-30 yıldır avukatlık yapıyorum, koyduğum para alın terimdir. Bugün BATSO ile anlaşılmış kulübü onlar devralacak, benim de hissemin ederi dolar üzerinden olmuştu ama büyük kayıp olmasına rağmen 250 bin TL olarak kabul ettim, yine Petrolspor’un geleceğine engel olmamak için.”

“VALİ BEYLE GÖRÜŞME SAĞLAYAMADIK”

“Kimse bize bu süreçte sizde oluşumda yer almak ister misiniz diye sormadı. Biz randevu aldık sayın valimizden, ancak sonra verilen randevu saati maç programına denk geldi. Biz çözüm yolu arayıp dönüş yapana kadar bizim randevumuz başkalara arkadaşlara verilmişti. Bu hafta Pazartesi ve Salı günü de Vali beyin program yoğunluğundan dolayı görüşemedik. Çarşamba günü de kulüple bağımız tamamen koptu. Yoksa bizde vali bey ile görüşüp konuyu konuşup projelerimizi anlatmak istiyorduk ama olmadı ve dün de her şey bitti.”

BATMANLI GENÇLERDEN ÖZÜR DİLİYORUM

İrfan Yurttaş’ın devir ile ilgili açıklamalarının ardından söz alan teknik direktör Tarık Yurttaş; “İrfan bey yönetimsel sorunların ve devrin neden yapılmadığıyla ilgili gerekli tüm açıklamaları yaptı. Benim söyleyeceğim tek şey, biz Petrolspor’a kurumsal kimlik kazandırmak ve kuracağımız sistemle Batmanlı yetenekli futbolcuları kulübümüz bünyesinde toplayıp geleceğe dair büyük yatırımlar yapmak istiyorduk. Mevcut borcumuzu 3 yıl içerisine amarti edip, artık Batmanlı gençlerden oluşan ve ülke çapına futbolcu gönderen bir kulüp olmayı hedefliyorduk, ama olmadı. Bu nedenle Batmanlı çocuklardan, gençlerden, ailelerinden ve halktan özür diliyorum. Yeni kurulan oluşumun kısa vadede faydalı ama uzun vadede Petrolspor’u zora sokacağını düşünüyorum. Geçtiğimiz sezon yapılan çalışmalar için de bunu söyledim geldiğimiz nokta ortada. Umarım bu kez ben yanılırım.” dedi.

KAYNAK:Batman PUSULASI
110 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN


A.VAHAP AKBAŞ

www.batmanpetrolspor.org
Batman Petrolspor Resmi Web Sitesi 

REKLAM ALANIGÜNCEL HABER